THE HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARDS GALA CEREMONY 2023

Title image
Slovensko znova oslnilo!! 👍Historické Hotely Slovenska sa môžu radovať zo 4 prvých miest a 2 druhých miest. To je celkovo 6 úžasných ocenení. Srdečne GRATULUJEME! 🌟

Udeľovanie cien HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARDS GALA CEREMONY 2023 sa konalo v nedeľu, 12. novembra 2023 na zámku Schloss Leopoldskron v rakúskom Salzburgu, kde boli udelené ocenenia pre najlepšie historické hotely v Európe. Tento rok boli víťazi ocenenia Heritage Hotels of Europe vyhlásení už po štvrtýkrát od založenia "Heritage Hotels of Europe" v roku 2017 a ako aj minulý, tak aj tento rok Slovensko znova hviezdilo!!! 👍Slovenské historické hotely získali 4 prvé miesta a 2 druhé miesta - BLAHOŽELÁME! Je to nádherný a skvelý výsledok!


Na slávnostnom ceremoniáli sa zišlo množstvo majiteľov historických hotelov, novinárov z oblasti cestovania a životného štýlu spolu s vplyvnými predstaviteľmi a zástupcami cestovného ruchu z celej Európy. Ocenenia Heritage Hotels of Europe sú určené na uznanie jedinečnej výnimočnosti medzi hotelmi Heritage Hotels a na ocenenie všetkých ľudí, ktorí sú dušou týchto výnimočných nehnuteľností.


Každú nehnuteľnosť z niekoľkých krajín, ktorú nominovala verejnosť, hodnotila skúsená 7-členná komisia. Porota, berúc do úvahy aj hodnotenia hostí, sa podrobne zaoberala všetkými aspektmi zážitkov hostí v siedmich kategóriách: Dizajn, Wellness, Gastronómia, Pohostinnosť, Kultúra, Romantika, ako aj Hostiteľ roka. 
VÍŤAZI HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARD 2023


Tohtoročné ocenenie "Heritage & Culture" získal hotel Palace Art v Pezinku na Slovensku. Takmer 800-ročný bývalý hrad s hradnou priekopou hostí vo svojej "Galérii umeleckých diel zo skla" jednu z najkompletnejších a najunikátnejších umeleckých zbierok svojho druhu v strednej Európe a môže sa pochváliť pôsobivou zbierkou dobre udržiavaných motocyklov JAWA.


V roku 2023 putuje ocenenie "Heritage & Gastronomy" získa Južné Tirolsko.Tohtoročným víťazom je Parkhotel Holzner v Oberbozene. Šéfkuchár Stephan Zippl varí z najlepších produktov z okolia podľa špeciálne vyvinutého konceptu re:vier. Kvalita, udržateľnosť, férová výroba, ako aj Zipplove kompozície a ich prezentácia presvedčili porotu.


Výnimočnú a stále pretrvávajúcu excelentnosť v oblasti spa & wellness ocenila porota udelením ceny "Heritage & Wellness" už po štvrtý raz za sebou, a to Grandhotelu Praha v Tatranskej Lomnici na Slovensku. Grandhotel Praha sa tak stal jediným zariadením Heritage Hotels of Europe, ktoré od začiatku udeľovania ocenení trvalo obsadilo prvé miesto v rovnakej kategórii.


Kaštieľ Botaniq v maďarskom meste Tura, ktorý bol postavený v roku 1883, prešiel rozsiahlou rekonštrukciou po pohnutej histórii. Reštaurátori urobili maximum pre obnovu kamenných prvkov, omietkových štukov, nástenných malieb a drevených prvkov. Dnes kaštieľ ohromuje hostí svojím neorenesančným a neobarokovým štýlom, a preto bol vybraný ako víťaz v kategórii "Heritage & Design"


Okrem pôvabu, elegancie a nádherného anglického parku je to predovšetkým vysoká kvalita služieb, ktorá charakterizuje Château Gbeľany v rovnomennom meste na Slovensku. Zámocký hotel zrekonštruovaný v barokovom štýle preto porota vybrala za víťaza kategórie "Heritage & Hospitality".


Už po tretí raz získal slovenský historický hotel Château Bela v obci Belá na Slovensku ocenenie v kategórii "Heritage & Romance". Opätovným získaním tohto ocenenia sa rozprávkový zámok definitívne a natrvalo etabloval ako výnimočné miesto pre nezabudnuteľné chvíle.


Okrem 3. miesta v kategórii "Heritage & Culture" sa hrad Burg Bernstein v rakúskom Bernsteine teší aj z ocenenia "Hostiteľ roka". Porota ocenila neúnavné nasadenie a osobné služby, ktoré robia z pobytu na 800-ročnom hrade výnimočný zážitok.